Co je důležité, je neviditelné

16. srpna 2014 v 21:45 | Mikoláš Chromík |  O společnostiŘíkali jste si někdy, k čemu jsou modelky, fotbalisté a další celebrity? Nepřipadá vám někdy, že tito lidé jsou zbyteční? Fotbalista kope do míče a nestará se o blaho světa a modelka se tupě usmívá na molu před objektivy a s oblečením, které často skoro nic nezakrývají. Jakou mají hodnotu užitečnosti pro lidské společenství? Kladnou nebo zápornou?

Účelem lidských asociací je služba jednotlivcům, aby měli jistoty a prostředky k růstu. Máme tu vědce, kteří se každým dnem blíží k řešení různých krizí technickými prostředky. Šlo by to rychleji, kdyby nám v tom nebránila hloupost lidstva vycpávat velkými penězi "průmysly" či jisté skupiny "moudře hospodařících" lidí. Velká část financí jde do zábav, jejichž smyslem je ukojit rozmar svého ega, nikoliv skutečně potěšit druhé. Populární jsou především celebrity, které jezdí v drahých sportovních automobilech. V televizním zpravodajství, potažmo bulváru se dozvíme, kdo si dal po hubě pěstí kvůli Ivetě Bartošové a že někdo zapomněl uvázaného psa u patníku. Očividně to jsou závažné problémy lidstva. Nemůžu se zbavit dojmu, že nás média schválně odlákávají od skutečných problémů. Asi chtějí, abychom se také ztráceli sami v sobě a ostatní aby nám byli šumák. Prosté informační hodnoty se ve sdělovacích prostředcích zcela ztrácejí. Když si to uvědomujeme, dochází nám, že není důvod se ptát, proč že naprostá většina mladých lidí má za svůj životní cíl být bohatý, mít auto apod. pak nemáme lidi, jejichž životním cílem by bylo řešení důležitých problémů v daném oboru. Proč by to taky dělali, když za kopání do míče budou odměněni nesčetněkrát více?! Proč by to dělali, když podle medií celebrity na večírcích důležitější než lidi s pracujícím mozkem?! Vytrácí se pluralita myslí, domnívám se, že vedoucí organizace o tom vědí a máme tak důvod, proč jít na Hrad a říci že to má být jinak.

Proč jsou celebrity odměňovány milióny, když velký zlomek planety stále trpí hladem a nemocemi? Proč je těmto lidem věnována pozornost a mají velkou popularitu? To je příčina ztráty vědomí lidí o důležitých věcech pro život a jeho ceně. Když o problémech nevíme, neřešíme je a pak jen narůstají jako škodlivý parazit. Zbývá otázka, co s tím uděláme?

-----------------------------------------------
Poznámka psána dne 5. 6. 2016: Toto je starší článek, moje vědomí bylo ještě někde jinde a některé věci mohou někomu připadat trochu extrémistické. Nicméně se nedá říci, že by to nebylo ani trochu založeno na pravdě, nebo že by to nepocházelo z pravdicých stimulů. Je to názor kluka, který viděl svět trochu jinak, ale viděl ...


Jestli se vám článek líbil, tak vám tímto nabízím přehled o všech nově vydaných:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama