Managment působnosti nejen v ulicích

20. srpna 2014 v 15:11 | Mikoláš Chromík |  O retuši současnostiZdravím Vás vážení …

Šli jste jednou takhle na ulici a zastavil vás potulný obchodní agent s jistou nabídkou? Jestli ne, buďte za to rádi, jestli ano tak pozorně čtěte. Samozřejmě pro ty, co to "štěstí" neměli, to bude taky velmi dobrá prevence.

Tito lidé, agenti, jsou znalí tzv. managmentu působnosti, což je soubor několika technik, s pomocí jíž ovlivňujeme názory druhých. S pomocí řeči těla a důrazu v intonaci hlasu dokážeme přesvědčit druhého, že máme pravdu a to i kdyby naše tvrzení byla zcela milná.
Tím nechci říci, že ovlivňování názorů je nějak špatné. Všichni to děláme každý den v jakoukoli chvíli, když jsme přítomni něčí společnosti. To je taky ten důvod, proč si těžce pamatujeme jména hned po seznámení, protože se celou dobu, hned po výměně jmen, soustředíme na to, abychom udělali dobrý dojem. Nedáváme příliš pozornosti tomu, co říká.

Jsme tak vnitřně zkrátka naprogramovaní, je to jazyk vyšší priority, přirozený, protože se nikdy ve společnosti necítíme, že jsme herci, nebo že někým manipulujeme. Je to na každém zvláště, jak se umí sžít s ostatními.

Zbraní se tito techniky stávají ve chvíli, kdy o nich nabudeme vědomí, třeba prostřednictvím knížek. Najednou nám může v hlavě začít šrotovat, jak využít řeč těla apod. ve vlastní prospěch. Tak začnete experimentovat, rozšiřovat si znalosti, dovednosti a zjistíte, že to vážně funguje. Že snad na 90% dokážeme každého přesvědčit o správnosti svého postoje.

Obchodní agenti to dělají přesně takto, mám za to, že v managmentu působnosti jsou určitě jako obchodníci školení. Chodí ve dvou osobách - což je velká výhoda, protože my většinou chodíme po jednom, sami. Zastaví Vás a pak vás zpracovávají pohledy, gesty a intonací hlasu. Vy takovouto společnost, když jdete ven, vůbec neočekáváte, jste překvapeni. Dokonce většinou takhle někam spěcháte. Zaskočí Vás, ovlivňují Vás, řeknou "Hele, máme tu pro Vás prima nabídku!!!" a hup, podpis je na světě.

Mohou vám také říci, že daný produkt si můžete pouze vyzkoušet na dobu dvou týdnů a pak Vám zavolají, zda chcete v tom pokračovat dál. To je ale vyčůraný trik! Protože právě po této době už zmizí poslední možnost podepsanou smlouvu zrušit.

Tedy:

Rada pro ty, co je v blízké minulosti potkali: Jestli to je méně, než 14 dní, tak Vám doporučuji si okamžitě zjístit, co jsme podepsali, nebo budete platit jako mourovatí po dobu pár let. Do čtrnácti dnů, máte ze zákona právo jakoukoli smlouvu zrušit!
Rada pro ty, co je nepotkali, ale můžou potkat: Nedávejte se s nimi do řeči, Vy skutečně totiž pospícháte! Ujede Vám vlak!

Managment působnosti je sice zbraň, ale nemůžeme říci, že je špatná. Špatná je tehdy, pokud tato zbraň je namířená špatným směrem. Já říkám, že pokud máme šelmy postavené za špatnou věc, musí být i šelmy postavené za tu dobrou. Je důležité, abychom se vzdělávali a věděli o takovýchto věcech, abychom se uměli, moji drazí přátelé bránit, abychom uměli a mohli pomáhat druhým, tedy užívat znalostí ve prospěch kolektivu.


Pozn.: Já už něco z managmantu působnosti znám. Díky tomu že to znám, tak okamžitě poznám, když to na mě někdo zkouší. Je to podobné náhlé silné alegrické reakci :-).


Více o řeči těla a managmentu působnosti v knize: Tajná řeč těla (Lewis)

Jestli se vám článek líbil, tak vám tímto nabízím přehled o všech nově vydaných, včetně dalších informací:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jakub Plachy Jakub Plachy | E-mail | 21. srpna 2014 v 9:13 | Reagovat

Top! Skvele napsane ;) A nejhorsi managmenty najdes na internetu nebo v teleshoppingu :D Tam se s nikym ani nesetkas a jses v haji. Napriklad, ted jsem nedavno zadal na youtube "how to make money fast", no samozrejme vyjelo video kde lidi vydelavali penize zadarmo, behem minuty 2000$. Vsechno jsem si overoval a nenasel na to nic negativniho, coz asi znamena ze maji dobrou propagaci nebo malo zakazniku.

2 Nicolaes Nicolaes | E-mail | 21. srpna 2014 v 21:00 | Reagovat

už jen jak to čtu, tak bě bolí velikost falše, samozřejmě je to kravina, která se pokouší hrát na strunku lidské slabosti :-)[1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama