Víš kdo skutečně jsi?

21. března 2015 v 14:19 | Mikoláš Chromík |  O životěZdravím Vás přátelé!


Chci Vám dnes podat téma, u kterého bude třeba trochu trpělivosti a zapřemýšlení. Nebude to úplně k ničemu, věřte, že jsem se rozhodl psát tento blog ve víře v lidské znovuzrození a obnovy mysli.

Slyšel někdy někdo z Vás o rozporu mezi "bytím a jsoucnem"? Pro člověka, by se mohlo zdát, že míníme na první pohled dvě shodné věci, ale zdání prudce klame :-)!"Jsoucno" je prostá existence, daná přírodními zákony a narozením. "Bytí" je způsob (metoda) jak časovou a prostorovou dispozici svého života uchopíte.

Každý by měl žít svůj vlastní život a rozvíjet své individuální hodnoty, o tom je asi většina mých článků (prozatím, nemám teď moc času). Nepřítelem tohoto je mainstream (hlavní proud).

Víte, že staří Římané věřili, že všichni Galové mají zrzavé vlasy? Caesar, když dobyl Galii, musel zajatce obarvit na měděnou barvu vlasů, aby domácí Římané uvěřili, že ji dobyl. Jen se podívejme, jak mainstream je schopný ovlivnit lidstvo k nesmyslným, nelogickým názorům!

Stejně to platí dnes, kamaráde! Nemáš partnera -> nejsi in!!! Nemáš adidas (pumu, nebo co já vím) mikinu -> nejsi in! Nechodíš na zábavy každý pátek (či víkend) -> nejsi in!!! Nejsi bohatý -> tak to mě vůbec nezajímáš, "di" se schovat!

Přátelé, kašlete na jakéhokoliv vžité představy o tom, jak má, nebo by měl, Váš život vypadat :-). Buďte sami k sobě vlídní a mějte se rádi, jací jste, takové Vás potom nikdo nemůže odsoudit a kdyby ano, vděkem ho zahanběte. Svědomí si každého najde a věřte, že právě svědomí je ten nejtvrdší a nejspravedlnější zákon, na který se můžeme spolehnout. Svědomí nikoho nenechává v klidu!

Podobné témata:


Jestli se vám článek líbil, tak vám tímto nabízím přehled o všech nově vydaných:S upřímností Váš Nicolaes
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Em Age Em Age | Web | 21. března 2015 v 14:53 | Reagovat

Nějak mi to přijde celé zmatené. První mluvíš o bytím a jsoucnu, pak o mainstreamu a pak o tom, jak bychom k sobě mohli být vlídní - ale k sobě všechny tyto věci prostě nepasují.

2 Em Age Em Age | Web | 21. března 2015 v 14:54 | Reagovat

Kromě toho mi poslední dobou přijde, že ten, kdo nehejtuje mainstream, taky není in.

3 Mikoláš Chromík Mikoláš Chromík | 21. března 2015 v 15:24 | Reagovat

Naprosto jednoduchá věc, když žiješ, tak se musíš snažit aby jsi byl svým jedinečným způsobem. Mainstreem je shluk iluzí, která se tě snaží o tuto životní výsadu připravit

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama