Řím a USA díl IV.

2. dubna 2015 v 18:30 | Mikoláš Chromík |  O retuši současnostiZdravím přátelé

Vítám vás při čtení IV. a posledního dílu seriálu o podobnosti historie USA a starého Říma.

Připomenu, že Řím, byl říší, jehož síla a vyspělost byla silně závislá na válečné kořisti. Jakmile se pokusili ustálit, nechali armádu jen bránit, nikoliv dobývat, rozpadali se.

USA se dnes pohybuje na velmi tenkém ledě. Doporučuji jako doplněk, dokument na Youtube o zlatu, protože věci, které tam jsou řečeny, budu zde citovat: Tajný svět zlata.


V tomto dokumentu je řečeno, že prakticky veškeré dispozibilní zlato z USA odkoupily za levnou cenu východní národy jako Rusko, Indie a Čína. Jasně hovoří o kriticky malých rezervách zlata v bankách USA. A zároveň hned na začátku dokumentu jeden ekonom říká: "Zlato je nejvyšší garancí k přežití národa".

Že se v tomto směru Řím podobá USA, mi dokládá jeden fakt. Prezident Obama měl za volební slib, že stáhne vojáky z Iráku. Když se o to pokoušel po svém zvolení, víte, co se ve světě stalo? Nastala v USA ekonomická krize (samozřejmě, že EU v zájmu spolupráce do ní spadla taky). Což stvrzuje podobnost se starým Římem.

A ještě jedna podobnost. Římané snad ve většině konfliktů domácím říkali, že brání římský styl života a Římany samotné. Nikdy nedávali najevo, že by válku chtěli, i když si jejich ekonomická situace vždy žádala. Kolik válek USA obhajuje ochranou světa před komunismem? Kolik převratů způsobili, nebo podpořili, aby vznikali kapitalistické státy výhodné jako ekonomické protektoráty pro vhodné odbytiště výrobků, nebo výhodných dodavatelů ropy? Těch záznamů je strašně hodně, je na vás, jestli se na to dál podíváte a přesvědčíte se, že takových výbojů má USA skutečně na svědomí požehnaně.


Proto mě nenechává v klidu rostoucí a slepá obliba v tuto zlato-vyhledávající šelmu s nejdokonalejší invazní armádou světa. Nezapomínejme, že to co se dělo v Římě, se děje v USA asi dvakrát a něco rychleji, musíme být ostražití, očekávat cokoliv.

Dosud jsem se soustředil na shody historií obou národu, ale je tu pár rozdílů, a to třeba ten, že Američané neexpandují výrazně v území, jako Římané, ale dělají to politicky a lišáckými podpisy. Dále pak mohou místo živých vojáků posílat umělou inteligenci všech druhů. Další rozdíl je v tom, že Američani historii Říma znají, proto budou dělat vše pro to, aby jeho chyby neopakovali.

První díl naleznete zde.
Druhý díl naleznete zde.
Třetí díl naleznete zde.
Přeji krásný den :-).

Jestli se vám článek líbil, tak vám tímto nabízím přehled o všech nově vydaných, včetně dalších informací:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama