Dodatek k individualismu (kolektivitě)

7. ledna 2016 v 20:44 | Mikoláš Chromík |  O retuši současnostiZdravím přátelé,chtěl bych zde dodat jednu takovou zásadní věc, kterou jsem opomenul, pokud se jedná o individualismus. Najdete zde články, které zásadně obhajují individuální myšlení a odsuzuji takový "kolektivní humbuk" jednoho názoru. Avšak uvědomil jsem si jednu věc, že to dobré co zde máme, po svých předcích z uplynulých generací je výplodem jejich kolektivního úsilí.

Takže jak to má být? Úkolem člověka, nebo lépe napsat lidství, je hledat pravdu, protože ta je v souladu s uspokojující existencí života jako celku, lež, či iluze jdou přesně proti životu. To nechť jest úlohou každého jednotlivce zvláště, je nesmírně důležité v tomto principu, který mám na mysli, aby každý jedinec dospíval k pravdě sám (papouškování se nepočítá, metoda papouškování zvyšuje riziko šíření lži).

Myšlení nám nikdo nedokáže násilím vzít, to budeme mít vždy, ale fyzicky projevovat myšlení, to už ano. K hledání pravdy máme neomezený čas.K pevnému rozhodnutí bránit tuto pravdu (kolektivními silami) neomezený čas nemáme!

Pravdu, která je jaksi vodou našeho života, musíme bránit vůči těm, co papouškují lži (názory, ke kterým nedošli sami). Jestli se vlastním uvažováním shodneme na pravdě (která u jednotlivce pochází z individuálního odvození, přišel na ni vlastní cestou) a je ohrožena naše svoboda tuto pravdu šířit, nebo na jejím základě něco fyzicky stavět, musíme ji včas hájit!Foto: Názorná ukázka toho, jak může být papuškování nebezpečné životu ...

Jestli se vám článek líbil, tak vám tímto nabízím přehled o všech nově vydaných, včetně dalších informací:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama