Definice víry

15. května 2016 v 13:46 | Mikoláš Chromík |  O životěZdravím přátelé,


Žijeme ve světě, kdy je už těžké věřit tomu, že by se tu snad něco mohlo zlepšit. V práci nás ženou, ať děláme rychleji za nejistý kolísavý plat. Jeden přes druhého pak na něco nadává a tváří se přitom důležitě. To vede po nějaké době ke ztrátě víry v lepší život a opět se bavíme o významu důležitosti, který dělá z celé té situace pro člověka veliké nebezpečí.

Dalo by se říci, že máme tendenci se s něčím porovnávat, vůbec něco poměřovat, zvažovat a to vše spadá pod nesmyslnou důležitost, kterou v podstatě přijímáte realitu někoho jiného, což vám pochopitelně znemožní aktivně tvořit realitu svou a hlavně ta víra v to, že to lze, ta bude pryč.
Těm vedoucím někde nahoře to vyhovuje a dost možná o těchhle věcech vědí, zneužívají toho. Jsme moderní otroci, hierarchie systému je stejná, jen se tomu daly jiné názvy a přidala se hra na demokracii a svobodu, ale tu se však snaží potlačit a dělají to úspěšně, protože tento fakt skoro nikdo nevnímá. Na titulu či výši vzdělání to nezáleží, tito lidé jsou rovněž zastrašováni byrokracií, aby se nehnuli z místa, na kterém jsou.

Je to past, pak získává člověk domnění, že se vlastně jen narodí, vyjde školu, jde do práce, má děti, tak musí pracovat ještě usilovněji a pak rakev. Víte, obávám se, že touto větou jsem popsal celý život lidé okolo.

Jak už jsem zmínil v předešlém článku, důležitost vám úplně rozkrade vaši skutečnou individuální cestu, kostku po kostce přímo pod vašima nohama, snad takřka exponenciální rychlostí. Aniž bychom si toho byli vědomi, tak přesně tuto věc dovolujeme.

Víra spočívá v tom, že budete nadále respektovat všechny reality (světy druhých), včetně své. Když na něco začnete nadávat, je to už symbol toho, že své cestě nevěříte, aniž byste si to uvědomovali, začínáte postupně chodit po vybrané cestě v realitě někoho jiného. To pak vede k méněcennosti a neuróze. Lidská psychika se touto autoterapií brání vůči cizími vlivu. 95% populace trpí méněcenností, radím se z toho podezřívat dříve, než bude pozdě.

Léčbu a takový život ve víře popisuji zde.

Víra je věc, která nás toho může uchránit. Musíme stále věřit svým originálním obrazům života, snažit se vnímat pocity své duše, její reakce na naše rozhodnutí. Víra je to, co brání vaše vize a realitu před vyblednutím. Díky ní určujete průběh svého života, stavíte svou cestu na pevných základech. Když máte cíl, tak víte, dříve nebo později, čím aktuálně si musíte projít, to udělejte, nechte se pronajmout, ale ne zotročit.

Jakmile usoudíte, že už máte to, co potřebujete, jděte dál! Člověk je na světě aby tvořil, ne se opičil a dělal robota jak ve fyzické, tak i psychické práci. Jen když budeme tvořit své, se vyhneme tomu životu, který jsem popsal v jedné větě. Víra je to, co nám pomůže udělat krok i přes bolest.


Poznámka: článek k respektu realit se chystá, je rozepsaný …Jestli se vám článek líbil, tak vám tímto nabízím přehled o všech nově vydaných a nevydaných zajímavostech: 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama